Martin Klusák: Podhoubí

Premiéra: 5. června 2019, Gymnázium Jana Keplera

Nikola Šolaja – kytara, hlas, kameny; Vítek Jeřábek – kytara, zpěv; Tomáš Jiřička – kytara; Michael Jirkovský – kontrabas, Antonín Švarc – kytara, činel; Jáchym Vanc – trubka, David Stern – saxofon, Líza Peřichová, Klára Halašková a Františka Keprtová – zpěv


Performance Podhoubí vychází z prostředí, ve kterém je uváděna – Gymnázia Jana Keplera v Praze. Ansámbl složený ze studentů gymnázia v kombinaci se zvukem sirény dává vzniknout koncepci, která reaguje na středoškolskou aktivitu za životní prostředí. Performance střídá improvizovanou hudbu, která je studentům vlastní, se zvukem přírodních objektů, sirény a volné deklamované improvizace.

Martin Klusák (*1987) je český skladatel, intermediální umělec, absolvent FAMU a HAMU, v současnosti dokončuje doktorské studium na HAMU v oboru skladba. Jeho tvorba má široké rozpětí od kompozice a zvukového designu pro film, televizi a rozhlas, až po autorské hudební a intermediální projekty, které mnohdy překračují hranice hudby a zvukových umění a dotýkají se i jiných uměleckých oborů. V současnosti se umělecky a akademicky věnuje průnikům hudební a filmové tradice. Nedlouho po uvedení Podhoubí začal působit v Českém rozhlase jako hudební dramaturg a producent.
www.martinklusak.cz